Popularne audiobooki

Warto na okres jesieni zakupić dobrą lekturę, która sprawi, że ten okres będzie dla nas mniej ponury niż zazwyczaj.  Przedstawione poniżej propozycje, w postaci audiobooków z pewnością sprawią, że jesienna aura stanie się bardziej dla nas przystępna.

Audiobooki – Fantasy/science fiction

– “Diuna” – wydana przez Dom Wydawniczy Rebis, książka, należy do absolutnego kanonu literatury science fiction. To właśnie dzieło Franka Herberta było punktem zapalnym i motorem napędowym do postania sagi “Gwiezdne Wojny”, autorstwa George’a Lucasa. Epickie połączenie fantastyki, science fiction i nawet … elementów ekologii. 

– “Blade Runner” –  książki, napisane przez Philipa K. Dicka to absolutnie kapitalne połączenie fantastyki i science fiction. Przedstawiony w nich świat sprawia, że naprawdę trudno przejść obok lektury obojętnie. 

Audiobooki – Inne gatunki literatury

– “Nachodzi III Wojna Światowa” – zbiór wywiadów między Piotrem Zychowiczem, a Jackiem Bartosiakiem. Dyskutują oni na temat sytuacji geopolitycznej, zarówno w Polsce jak i w ujęciu światowym, globalnym. Sama książka ukazała się jeszcze zimą 2021 roku, tuż przed wojną na Ukrainie.  Warto przeczytać, posłuchać, szczególnie jeśli ktoś interesuje się geopolityką i tym, co się dzieje na światowej scenie politycznej.

– “Wołyń zdradzony” –  kolejna książka, również w formie audiobooku wydana przez Piotra Zychowicza. Jego lektury, te historyczne, opisują wiele zdarzeń od strony, z której nie dowiemy się z pierwszych stron gazet, przedstawiają wiele kontrowersyjnych tez, które udaje się autorowi obronić. Polecane, szczególnie wszystkim fanom historii!

– “Na Zachodzie Bez Zmian” – absolutnie najwspanialsze dzieło, które wyszło spod pióra Ericha Maria Remarque. Lektura opowiada o tak zwanych “straconym pokoleniu”, czyli bohaterach, których młodość przypada na czasy I Wojny Światowej. Powieść Remarque’a należy do jednych z najgłośniejszych i najwybitniejszych dzieł literatury XX wieku. Idealna propozycja do słuchania, na długie, jesienne wieczory!